Saziņa ar cilvēkiem..

Katru dienu katrs no mums saskaras ar citiem cilvēkiem. Mēs runājam vai kaut vai ir tikai acu kontakts. Tā tomēr ir saskare. Šodien nācu pie atziņas, ka cilvēkam pati galvenā spēja ir komunicēt ar cilvēkiem. Ikdienā, tas liekas pats par sevi saprotams, bet, kad vēlies kādam kaut ko pārdot vai iemācīt, ir jāmāk to darīt pēc iespējas labāk. Ja cilvēks stāsta kaut ko, bet nemāk precīzi noformulēt lietas, stāsta nenozīmīgas lietas, aizmirstot par galvenajām, tad no sarunas nav jēga, tiek tērēts dārgais laiks.

Ļoti nozīmīgi ir arī visi ķermeņa žesti. Ja cilvēks visu izprot, tad ir lielāka iespēja saprast otra cilvēka domas. Tas ir ļoti nozīmīgi. Ir daudzas grāmatas, kurās par šo visu aprakstīts, tāpēc ceru, ka kāds no lasītājiem varēs man kādu grāmatu ieteikt. Paldies jau iepriekš.

Ikdienā prast labi komunicēt nozīmē atrast sev labus darbiniekus, partnerus un arī klientus. Kā rezultātā abām sarunā iesaistītām pusēm nav diskonforta, tas ir tikai un vienīgi liels pluss. Ja piemērām piedāvāju klientam preci un māku to labi pasniegt (reklamēt), klients jūtas ieinteresēts un parasti uzdod jautājumus. Ja es atbildu gudri, pārliecinoši un interesi tikai kāpinot, esmu produktu pārdevis. Lai tas viss notiktu, man jāredz cilvēka sejas izteiksme, viņa ķermeņa kustības (kā tur rokas, cik sasprindzis), pēc tā visa var noteikt ko cilvēks domā un kādas ir viņa emocijas.

Par mācīšanu. Lai otrs cilvēks saprastu kaut ko, ir jāmāca pēc iespējas vienkāršāk. Nav jēga stāstīt daudzus piemērus un blakus lietas, kuras nav nozīmīgas, jākoncentrējas uz galveno. Piemēram skolā mani māca skolotājs, kurš manuprāt ir gudrs un ļoti zinošs, bet ir problēm, šis skolotājs nespēj piesaistīt uzmanību, kur nu vēl iemācīt kaut ko. Kā rezultātā mums jāmācas pāsmācības ceļā. Man tas daļēji patīk, lai gan, ja būt skolotājs, kurš mācītu stingri un interesanti, tad droši vien iemācītos vairāk.

P.S. Daudziem šis raksts var likties pārāk vienkārš, tāpēc ļoti vēlos, lai kāds iesaka kādu mājaslapu vai arī kādu grāmatu. 🙂

Advertisements

4 komentāri »

 1. post said

  Aha, viņam pati galvenā spēja ir komunicēt, lai varētu citiem pārdot visādus draņķus. Ej ellē!

 2. airpressure said

  Tu gribi teikt ka pārdot kaut ko, nozīmē pārdot dranķus? Piemērs, es pārdodu maizi, kvalitatīvu utt. Lai savu preci pārdotu ir jāreklamē un jāpiedāvā cilvēkiem (veikaliem utt), kā viņi zin, ka tā ir laba prece? Viņi pamēģina un tad izdara secinājumus. Un tavs novēlējums ir ļoti noderīgs. Laimīgu arī Tev jauno gadu.. 😉

 3. Бог said

  Думаю, что стоит в первую очередь верить в продукт. Когда твои слова (о продукте, например) идут от сердца, это звучит убедительно. Впаривая всякую дрянь, используя определенные методики, которых сегодня “хоть жопой жуй”, рано или поздно все равно споткнешься.

  P.S. Надеюсь, что понимаешь, что я пишу. 🙂

 4. airpressure said

  Aptuveni saprotu. 😀 Paldies par komentāriem. Principā, pēdējā laikā lasu ļoti daudz, pārsvarā angļu valodā, esmu arī izveidojis citu blogu, kurš šobrīd darbojas noslēgtam cilvēku lokam. Tā ka ir ļoti daudz kur attīstīties un lasīt.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: