Sniegavīrs

”Centrā – sniegavīrs ar slotu, monētas lejasdaļā pa kreisi – skaitlis 1, no tā pa labi – uzraksts LATS.” Lasot db.lv uzgāju interesantu rakstu par Latvijas Bankas izdoto 1 lata monētu – sniegavīrs. Manuprāt ideja ir ļoti laba, jo Latvijā šogad īstas ziemas nav. Protams daudziem ziema nepatīk, jo ir auksts un salst deguns, bet Latvijai ziema tomēr piestāv. Lielākais pluss, kad uzsnidzis kārtīgs sniegs, ir klusākas Rīgas ielas, vismaz pirms izveidojusies dubļu šķīdoņa. No rīta pamostos un dzirdu kā sētnieki, grabinot savas sniega lāpstas pret asfaltu, tīra mīksto un pūkaino sniegu nost no ietvēm. Protams, sastrēgumi un citas problēmas liek par sevi manīt un izraisa diezgan lielu haosu.

Moneta - sniegavirs

Šī Latvijas Bankas monēta man saistās ar sengaidīto, bet pagaidām vēl tālo, balto ziemu. Monētas dizains arī ir izvēlēts diezgan veiksmīgi un bankas ideja ir tiešām laba. Tāpēc, gandrīz ar nepacietību, gaidu šo monētu. “Monētas tirāža ir viens miljons, un tā tāpat kā citām īpašajām apgrozības monētām netiks papildināta. Tirāža noteikta, lai monētu pietiktu cilvēkiem, kuri to vēlēsies uzglabāt, taču apgrozībā (maksājumos) tās parādītos reti.” Par nožēlu gan jāpiebilst, ka ikdienā nesanāk saskarties ar bankām un naudas maiņām, ja nu vienīgi, paveicas kādā no veikaliem.

Vēl atradu dažus interesantus komentārus db.lv mājaslapā, kāds cilvēks min, ka derētu monēta ar cūku (politika), dažs redz to, ka sniegavīrs simbolizē ekonomikas iesaldēšanu, un nākošā monēta varētu tikt izlaista ar simbolisku bomža attēlu. Vēl ir arī dažas labas idejas, piemēram, šo monētu var pievienot Ziemassvētku dāvaniņai . Un dažiem, tāpat kā man , tā liekas diezgan smuka un interesanta.

Rakstā izmantots:

http://www.bank.lv/lat/main/am/lvnaud/coin/1lats/sniegavirs/

http://www.db.lv/Default2.aspx?ArticleID=483b4fb5-8249-4939-b3c4-1a08a5585bec

Advertisements

3 komentāri »

 1. Rinalds4184 said

  Man ar tādu vaig! 😀 😀
  Kad viņa iznāks? (vai jau ir?)

 2. airpressure said

  “Latvijas Banka no 5.decembra laiž apgrozībā jaunu 1 lata apgrozības monētu ar sniegavīra attēlu reversā.” No db.lv
  Monēta ir apgrozībā. Hm. Tik nezinu, kad ieraudzīšu to. 😦

 3. krista said

  a kad iznaaks naakamaa naudina ar sawaadaaku ziimeejumu?

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: